هر آنچه که از تعمیر درب ضد سرقت نیاز است بدانید!

هر آنچه که از تعمیر درب ضد سرقت نیاز است بدانید!

هر آنچه که از تعمیر درب ضد سرقت نیاز است بدانید!

امروزه با وجود درب ضد سرقت، افراد نگرانی کمتری برای دزدیده شدن وسایل موجود در خانه خود دارند. اما سوال این جا است که اگر درب ضد سرقت خراب شود، چگونه باید آن را تعمیر کنیم؟ آیا اصلا امکان تعمیر درب ضد سرقت وجود دارد؟

درب ضد سرقت یکی از بهترین راه‌های محافظتی است که افراد برای مراقبت از وسایل گران‌بها درون خانه‌های خود انجام می‌دهند؛ چرا که از امنیتی‌ترین امکانات روز برای ساخت آن استفاده شده است. بنابراین در صورت بروز مشکلات مختلف برای درب ضد سرقت، باید در کمترین زمان آن مشکل حل شود.

همین موضوع سبب شده است که ما در وبسایت آگنیس، تمامی چیزهایی که برای تعمیر درب ضد سرقت باید بدانید را در این مقاله، ارائه کنیم.

درب ضد سرقت چیست؟

درب ضد سرقت

قبل از این که به مشکلات و راه حل تعمیر درب ضد سرقت اشاره کنیم، باید تعریف مختصری از درب سرقت را هم داشته باشیم. درب ضد سرقت یکی از جدیدترین درب‌هایی است که نسبت به درب‌های معمولی، ایمنی بالایی در برابر فشار، برش، اهرم و دستکاری قفل دارد. این درب‌ها جدای از حفاظت امنیتی، عایق خوبی برای آتش ، گرما، سرما و صدا است که برای خانه یا محل کار گزینه مناسبی محسوب می‌شود.

اغلب درب‌های ضد سرقت به صورت ام دی اف با روکش چوب هستند؛ اما نمونه‌های کامپوزیت و پی وی سی هم از این نوع درب وجود دارد. ابعاد درب ضد سرقت به صورت تک لنگه و دو لنگه 110 در 210 و 180 در 217 سانتی متر است و اصولا چهار لولا قابل رگلاژ شدن هم در آن تعبیه می‌شود. در حال حاضر انواع مختلفی از درب ضد سرقت تولید شده است که متناسب با محل مورد نظر شما انتخاب می‌گردد.

آیا درب ضد سرقت قابل تعمیر است؟

شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که با توجه به تکنولوژی پیچیده درب ضد سرقت و ویژگی‌های خاص آن، آیا در صورت بروز مشکل می‌توانیم درب ضد سرقت را تعمیر کنیم؟

برای پاسخ به این سوال باید بگوییم درست است که ساخت درب‌های ضد سرقت در کشورهای ایران، ترکیه و چین با دقت فوق‌العاده زیادی انجام می‌شود؛ اما به هر حال امکان بروز مشکل هم وجود دارد. از طرفی فرقی ندارد که برای درب ضد سرقت خانه و محل کار شما مشکلی ایجاد شود؛ چرا که در هر صورت، راهی برای تعمیر درب ضد سرقت وجود دارد.

شایع‌ترین مشکلاتی که برای درب ضد سرقت به وجود می‌آید!

به طور کلی بنابر دلایل مختلف، ممکن است ایراداتی برای درب ضد سرقت شما به وجود بیاید. این مشکلات به دلیل عدم رعایت استانداردها در ساخت یا استفاده نادرست افراد به وجود می‌آید. اما اصولا عمده‌ترین مشکلاتی که برای درب ضد سرقت به وجود می‌آید را در ادامه معرفی می‌کنیم:

1.مشکلات قفل

ممکن است که قفل درب ضد سرقت شما کند شود یا از کار بیفتد؛ این موضوع هم بیشتر به دلیل تغییرات در شرایط آب و هوایی است.

2. دستگیره و لولاها

شایع‌ترین مشکلات درب ضد سرقت، از کار افتادگی یا کند شدن دستگیره‌های درب است. برخی از اوقات هم ممکن است دستگیره به دلیل باز و بسته کردن نامناسب، از جا در بیاید. این موضوع هم اصولا بر اثر ضربه، سرد و گرم شدن و زنگ زدن فلز اتفاق می‌افتد.

تعمیر درب ضد سرقت

3. شکستن لولاها

این موضوع در زمان‌های بسیار محدودی رخ می‌دهد؛ چرا که لولا درب ضد سرقت، به صورت محکم به چارچوب متصل شده است. اما امکان دارد که بر اثر زلزله یا ضرب دیدگی، از جا کنده شود.

4. خروج درب از رگلاژ

یکی از خطرناک‌ترین مشکلات برای درب ضد سرقت، همین موضوع است. ممکن است که درب از رگلاژ خارج شود و در بسته شد، شما را دچار مشکل کند.

5. اختلال در عملکرد چشمی درب ضد سرقت

چشمی درب ضد سرقت، یکی از مهمترین موارد برای شناسایی افراد در پشت درب است که امکان دارد به دلیل گرد و خاک و آتش سوزی، دچار مشکل شود.

انواع تعمیرات درب ضد سرقت

انواع تعمیرات درب ضد سرقت

در قسمت قبلی مشکلات احتمالی برای درب ضد سرقت را ارائه کردیم؛ حالا وقت آن رسیده است که راه حل‌های مختلفی را هم برای تعمیر درب ضد سرقت معرفی نماییم:

1.تعمیر روکش درب ضد سرقت

روکش درب ضد سرقت ممکن است که در طول زمان دچار پوسیدگی شود یا این که بر اثر ضربه، مشکلاتی برای آن به وجود بیاید. توجه کنید که نوع چوب به کار رفته، عامل مهمی برای تعمیر روکش درب ضد سرقت است؛ بنابراین در صورت ایجاد مشکل در رویه درب، در ابتدا باید جنس اولیه چوب شناسایی شود و بر اساس سلیقه مشتری، آن روکش تعویض گردد. همچنین برای تعمیر رنگ درب ضد سرقت هم باید از نقاشان حرفه‌ای بهره‌مند شوید.

2. تعمیر قفل درب ضد سرقت

قفل های موجود در درب ضد سرقت، دارای ویژگی های خاصی برای خود است؛ اما اگر قفل امکان تعمیر را نداشت، باید به فکر تعویض آن باشید. برای تعمیر قفل ضد سرقت، قفل خراب باید با احتیاط خارج شود تا  قسمت‌های دیگر آسیب نبینند. بعد از خروج قفل با پیچ بند، باید رگلاژ یراق انجام شود و قفل جدید جایگذاری گردد.

3. تعمیر رگلاژ درب ضد سرقت

وجود صدا در هنگام باز و بسته کردن درب ضد سرقت، باعث انجام رگلاژ درب ضد سرقت می‌شود. تعمیر رگلاژ درب ضد سرقت، با تنظیم ارتفاع و تعمیر لولا درب انجام می‌گردد. بهتر است که برای رگلاژ درب ضد سرقت، از گروه متخصصان این کار کمک بگیرید؛ چرا که در صورت عدم تنظیم درست درب و فاصله بین لولاها، مشکل بیشتر می‌شود.

رگلاژ درب ضد سرقت

4. تعمیر دستگیره درب ضد سرقت

ممکن است که دستگیره درب شما شل شود؛ برای بهبود این موضوع باید حتما نوع دستگیره را شناسایی کنید. سپس پیچ های داخلی و پیچ های داخل مغزی دستگیره را سفت کنید. اگر هنوز هم مشکل شل شدگی حل نشد، باید برای تعمیر دستگیره درب ضد سرقت، تمامی دستگیره را باز کنید و قطعه را تعویض نمایید.

تعمیر درب ضد سرقت

بهترین کیفیت درب ضد سرقت را از کجا تهیه کنیم؟

اگر درب ضد سرقت با بهترین و به روز ترین قطعات و امکانات ساخته شده باشد، قطعا تا سال ها دچار مشکل نمی‌گردد؛ از همین رو شما مجبور به صرفه هزینه زیاد برای تعمیر رنگ درب ضد سرقت و تعمیر قفل درب ضد سرقت نمی‌شوید. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که با توجه به هزینه بالای این درب، حتما قبل از خرید درباره فروشگاه مورد نظر خود تحقیق کنید.

اگر به دنبال قدیمی‌ترین تولیدکنندگان درب های ضد سرقت هستید، می‌توانید به شرکت آگنیس مراجعه کنید. این شرکت تولید کننده انواع درب ضد سرقت لوکس، مدرن، فلزی و سوپر لوکس است که به شما در خرید مطمئن کمک می‌کند. شما می‌توانید برای مشاهده محصولات این شرکت، به وبسایت آکنیس مراجعه نمایید.

جان کلام

تعمیر درب ضد سرقت، یکی از چالش های مهمی برای افراد است؛ چرا که در صورت بروز خرابی در این نوع درب، امنیت خانه و محل کار افراد به خطر می‌افتد. شناسایی خرابی‌های متداول و راه‌های تعمیر آن‌ها سبب می‌شود که شما بتوانید بدون نیاز به صرفه هزینه‌های زیاد، درب ضد سرقت خود را تعمیر کنید. البته برخی از موارد تعمیر روکش درب ضد سرقت، نیاز به تخصص بیشتری دارد. ما در این مقاله برخی از مشکلات درب ضد سرقت را به همراه راه‌های تعمیر آن معرفی کردیم. شما می‌توانید برای خرید بهترین و باکیفیت‌ترین درب ضد سرقت، به وبسایت آگنیس مراجعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.