مهمترین اقدامات برای افزایش امنیت درب ضد سرقت

مهمترین اقدامات برای افزایش امنیت درب ضد سرقت

مهمترین اقدامات برای افزایش امنیت درب ضد سرقت

آمارها نشان می‌دهند که امروزه اکثر افراد از درب ضد سرقت برای حفاظت از خانه‌های خود استفاده می‌کنند؛ چرا که درب ضد سرقت دارای امنیت بیشتری نسبت به درب‌های عادی است. اما متاسفانه مشاهده می‌کنیم که با وجود مکانیزم‌های پیشرفته در ساخت درب سرقت، هنوز هم برخی از افراد نگران امنیت خانه‌های خود هستند و به بررسی افزایش امنیت درب ضد سرقت می‌پردازند.

به نظر می‌رسد با توجه به سرقت‌هایی که حتی از طریق درب ضد سرقت هم انجام شده است، این حساسیت طبیعی است. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که در این مقاله از وبسایت آگنیس، راه‌های افزایش امنیت درب ضد سرقت را بیان کنیم.

خصوصیات امنیتی درب ضد سرقت چیست؟

افزایش امنیت درب ضد سرقت

قبل از این که بخواهید میزان امنیت درب ضد سرقت را بالا ببرید، باید از ویژگی‌های امنیتی این درب آگاهی پیدا کنید؛ چرا که تمامی درب‌های ضد سرقت، به یک شکل امنیت را برقرار نمی‌کنند. بنابراین برخی از ویژگی‌های امنیتی درب ضد سرقت امن را معرفی می‌کنیم:

1.استراکچر

یکی از عوامل مهم حفاظت برای درب‌های ضد سرقت، وجود لایه (ورق) فولادی مابین دو لایه رویی درب است. این لایه در درب‌های فول و لوکس باید سرتاسری باشد تا امنیت درب شما را دوچندان کند. همچنین پروفیل‌کشی یا قوطی‌کشی درون لنگه‌ی درب نیز از عواملی است که به استحکام ساختار داخلی درب شما کمک می‌کند.

  1. ضخامت درب ضد سرقت

چارچوب درب ضد سرقت اصولا از فولاد نرم و با ضخامت تقریبا زیاد ساخته می‌شود. اصول استاندارد ضخامت چهارچوب درب در ایران بین 14 تا 18 سانتی‌متر است و با جنس ورق آهن و نوار عایق پلاستیکی تولید می‌شود. همچنین ضخامت درب باید به گونه‌ای باشد که مانع از آلودگی‌های صوتی به داخل ساختمان شود.

  1. قفل درب ضد سرقت

قفل درب ضد سرقت، یکی از مهمترین موارد در وجه تمایز آن با درب عادی است؛ چرا که درب ضد سرقت دارای قفل‌های حفاظتی بیشتر و حتی بهتری نسبت به درب‌های عادی است. بنابراین حتما باید قفل قوی و با کیفیتی روی درب ضد سرقت نصب شده باشد.

  1. روکش درب ضد سرقت

روکش مناسب، جدای از زیبایی و لوکس بودن رنگ درب، در ماندگاری و دوام آن هم تاثیر می‌گذارد. بنابراین باید در هنگام خرید، حتما به نوع روکش درب ضد سرقت توجه کنید. دقت کنید که بهترین روکش، روکش ساخته شده از چوب طبیعی است.

  1. اتصال درب ضد سرقت

نوع اتصال درب به چارچوب هم نکته بسیار فنی و دقیقی برای امنیت درب ضد سرقت است. به طور معمول چارچوب درب‌های ضد سرقت با ضخامت 1.25 میلی‌متر ساخته می‌شود که حتما محل اتصال آن باید جوشکاری شود. توجه کنید که در صورت عدم جوشکاری صحیح، امنیت درب‌های ضد سرقت کمتر می‌شود.

راه‌های بالا بردن امنیت درب ضد سرقت چیست؟

افزایش امنیت درب ضد سرقت

اصولا درب‌هایی که ویژگی‌های قسمت قبل را داشته باشند، دارای امنیت قابل قبولی است؛ اما اگر می‌خواهید میزان امنیت درب ضد سرقت را بیشتر از قبل کنید، می‌توانید از نکات زیر بهره‌مند شوید:

از رزت فولادی ضد برش استفاده کنید

رزت یکی از اجزای مهم درب ضد سرقت است که بر روی توپی قفل نصب می‌شود. رزت علاوه بر زیبایی درب، مانعی در برابر دسترسی راحت سارقان به قفل درب ضد سرقت نیز فراهم می‌آورد. در اکثر درب‌های ضد سرقت، رزت‌های معمولی ارزان قیمت به عنوان یراق مورد استفاده قرار می‌گیرند و بیشتر جنبه تزیینی دارند. حتما در هنگام خرید درب ضد سرقت از فروشنده بخواهید که درب ضد سرقت دارای رزت فولادی ضد برش را به شما معرفی نماید. رزت فولادی ضد برش یکی از مهمترین سدهای دفاعی شما در برابر سارقان خواهد بود.

خرید درب فول ضد دیلم

ضد دیلم یک لبه‌ی اضافه است که بر روی لنگه درب اضافه شده و در هنگام بسته شدن درب، درون یک فرورفتگی به همان اندازه که بر روی چارچوب قرار دارد وارد می‌شود. این ویژگی موجب می‌شود که درب ضد سرقت توسط دیلم و کارت قابل باز شدن نباشد. برای آشنایی با ضد دیلم و ساختار درب ضد سرقت به ویدئوی آموزشی آگنیس در این زمینه مراجعه فرمایید.

 

1.لولای درب ضد سرقت را تقویت نمایید.

اصولا اکثر تولید کنندگان درب ضد سرقت، از پین‌های بلند برای لولا استفاده می‌کنند؛ اما اگر پین‌های شما از نوع سه سانتی متری هستند، می‌توانید پین‌های موجود در داخل درب و قاب را با پین‌های 8.5 سانتی متری تعویض کنید. همچنین بهتر است که برای افزایش امنیت درب ضد سرقت از کارخانه، از درب‌هایی با ورق جوش CO2 استفاده کنید.

  1. قفل درب ضد سرقت را تعویض کنید.

عامل اصلی در افزایش امنیت درب ضد سرقت پارکینگ و درب ساختمان، قفل است. به طور کلی قفل‌هایی که برای درب ضد سرقت استفاده می‌شوند، دارای حفاظت مناسبی هستند؛ اما اگر به دنبال افزایش امنیت درب ضد سرقت ایرانی هستید، پیشنهاد می‌کنیم که از قفل‌های چنگکی و گاوصندوقی استفاده کنید. قفل گاوصندوقی فاقد توپی بوده و باز شدن آن توسط سارقان تقریبا غیر ممکن است. همچنین بهتر است از برندهای معتبر همچون کاله ترکیه قفل خود را انتخاب نمایید.

قفل ضد سرقت دیجیتالی یا هوشمند نیز می‌تواند کمک موثری در زمینه‌ی امنیت باشد. این مدل قفل،‌ از ویژگی‌های خاص‌تری مانند سیستم ضد شوک، سیستم اعلام حریق و اسکن اثر انگشت است که امکان قفل شدن درب به صورت خودکار را هم فراهم می‌کند. همچنین برای حفاظت بیشتر نیاز به دسته کلید ندارد و قابلیت باز و بسته کردن درب از راه دور را هم پشتیبانی می‌کند.

  1. استفاده از آرام بند هم راه خوبی است.

شاید برای شما هم اتفاق افتاده است که پس از خروج از خانه، بستن درب را فراموش کنید. برای آن که مانع از نفوذ افراد به داخل خانه خود شوید، می‌توانید برای بالا بردن امنیت درب ضد سرقت، از آرام بند استفاده کنید. آرام بند این امکان را فراهم می‌کند که حتما بعد از ورود و خروج، درب را به طور خودکار ببندد.

  1. از کلید کارگری برای درب ضد سرقت امن کمک بگیرید.

کلید کارگری کلیدی است که در کنار کلید اصلی قرار دارد. وجود این کلید سبب می‌شود که میزان امنیت درب ضد سرقت برای ورود به خانه بیشتر باشد.

بهترین و امن‌ترین درب‌های ضد سرقت را از کجا تهیه کنیم؟

امنیت درب ضد سرقت

درست است که با انجام راه‌های مختلفی می‌توانید باعث افزایش امنیت درب ضد سرقت از کارخانه شوید؛ اما باید بدانید که هیچ چیزی مانند کیفیت خود درب نمی‌تواند در میزان امنیت درب ضد سرقت تاثیر بگذارد.

پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید درب ضد سرقت، ابتدا ویژگی‌های امنیتی ذکر شده را در درب بررسی نمایید و سپس برای خرید اقدام کنید. اگر به دنبال تولید کننده معتبر برای خرید درب ضد سرقت هستید، می‌توانید به شرکت آگنیس مراجعه نمایید.

آگنیس یکی از تولیدکنندگان برتر در زمینه ساخت انواع مدل‌های درب ضد سرقت است که خیال شما را از بابت افزایش امنیت درب ضد سرقت راحت می‌کند. بنابراین می‌توانید برای افزایش امنیت درب ضد سرقت پارکینگ و ورودی ساختمان، به وبسایت آگنیس سر بزنید.

جان کلام

میزان امنیت درب ضد سرقت یکی از مهمترین فاکتورها برای هر خانه است. این روزها با توجه به سرقت‌های مختلف حتی با وجود درب ضد سرقت، افراد به دنبال راهی برای افزایش امنیت درب ضد سرقت هستند. از همین رو شرکت آگنیس به منظور اطمینان‌دهی برای مشتریان، انواع درب ضد سرقت با امنیت فوق‌العاده بالا را تولید می‌کند.

بیشتر بخوانید:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.