برای مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید

درب ورودی ساختمان مسکونی

برای مشاهده انواع درب لابی، وارد شوید.

برای مشاهده انواع درب ضد سرقت آپارتمان، وارد شوید.

برای مشاهده انواع درب ضد سرقت یک و نیم لنگه​، وارد شوید.

برای مشاهده انواع درب ضد سرقت دو لنگه، وارد شوید.

Logo_Agnis

درب ورودی ساختمان مسکونی​

درب ورودی ساختمان مسکونی، اولین نقطه‌ی ارتباط ساختمان شما با محیط بیرون است. به همین دلیل،‌ نقش بسیار مهمی در زیبایی و امنیت منزل شما دارد. سال‌ها ارتباط ما به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولیدکننده‌ی درب ضد سرقت با مشتریان مختلف، به ما نشان داده است که عبارت “درب ورودی ساختمان مسکونی” برای همه‌ی مردم یه یک معنا نیست. برای افراد زیادی، این عبارت به معنای درب ورودی ساختمان، مجتمع یا بلوک ساختمانی آن‌هاست. اما تعدادی هم هستند که از “درب ورودی ساختمان مسکونی” برای اشاره به درب ضد سرقت آپارتمان استفاده می‌کنند.

انواع درب ورودی ساختمان مسکونی از نظر اندازه

با تمام این توضیحات، درب ورودی ساختمان مسکونی می‌تواند شامل انواع درب حیاط و پارکینگ، درب لابی، درب ضد سرقت دو لنگه، درب ضد سرقت یک و نیم لنگه و در نهایت درب ضد سرقت آپارتمان باشد.

درب حیاط و پارکینگ

درب حیاط و پارکینگ، نوعی از درب‌های ورودی ساختمان هستند که عمدتا جهت ورود خودرو به داخل ساختمان استفاده می‌شوند. این دسته از درب‌ها دارای تنوع بالایی همچون درب‌های ریموت پارکینگ، درب‌های فرفورژه، درب‌‌های آهنی بزرگ، درب‌های شیشه‌ای و دیگر انواع درب هستند.

درب لابی

این روزها، اکثر ساختمان‌ها و مجتمع‌ها دارای لابی و فضای اشتراکی ورودی ساختمان هستند. بخش سرایداری و نگهبانی در این قسمت قرار گرفته‌اند. درب لابی، درب ورودی ساختمان مسکونی به فضای لابی است. در گذشته، استفاده از درب لابی چوبی مرسوم بود. اما در حال حاضر، درب لابی ضد سرقت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درب لابی از دو کتیبه در دو طرف و یک درب تک لنگه در مرکز تشکیل شده است. البته نوع دیگری از درب لابی هم وجود دارد که شامل دو کتیبه در دو سمت و یک درب دو لنگه در مرکز است.

درب ضد سرقت دو لنگه

این نوع درب نیز مخصوص استفاده در ورودی ساختمان و لابی است؛ اما به دلیل ظاهر و ساختار متفاوت و عدم استفاده از کتیبه‌های معمول در درب لابی، به نام درب ضد سرقت دو لنگه یا درب دو لنگه ورودی ساختمان شناخته می‌شود.

درب ضد سرقت یک و نیم لنگه

کاربرد این نوع درب هم برای درب ورودی ساختمان مسکونی و هم برای درب ورودی آپارتمان است. عرض درب یک و نیم لنگه، بین 130 تا 150 سانتی‌متر متغیر است و با توجه به عرض ورودی ساختمان ساخته می‌شود.

جدیدترین درب ورودی ساختمان مسکونی

انواع درب ورودی ساختمان مسکونی از نظر جنس رویه

فارغ از اینکه درب ورودی ساختمان مسکونی شما، درب تک لنگه، یک و نیم لنگه یا دو لنگه باشد، تنوعی از رویه برای این درب‌ها وجود دارد. البته هر مدل از رویه‌ها را در شرایط مخصوص به خود و کاربری متفاوت می‌توان استفاده کرد. در زیر، انواع درب ورودی ساختمان مسکونی از نظر رویه را معرفی می‌کنیم.

درب ورودی ساختمان کلاسیک

در این نوع درب‌ها، از پروفیل‌ها و قاب‌های برجسته استفاده می‌شود. درب ورودی ساختمان کلاسیک، در حقیقت همان درب ضد سرقت لوکس است که در سایزهای مختلف ساخته می‌شود. این نوع درب از اولین انواع تولید شده درب ضد سرقت ایرانی به حساب می‌آیند و از زیبایی منحصر به فردی برخوردارند. رویه درب ورودی کلاسیک از جنس راش، بلوط و گردو ساخته می‌شود.

درب ورودی ساختمان مدرن

درب ورودی ساختمان مدرن، از جدیدترین انواع درب ورودی ساختمان به حساب می‌آیند و تقریبا تمام بار نوآوری و خلاقیت درب‌های ساختمان به دوش این نوع درب ورودی مدرن می‌باشد. عموما در این نوع درب‌ها از قاب‌های برجسته و کلاسیک استفاده نمی‌شود. رویه‌ی درب ورودی ساختمان مدرن، علاوه بر چوب طبیعی، از متریال دیگری چون چوب ترمووود، سنگ اسلب، شیشه سکوریت و صفحه SPL ساخته می‌شود.

درب ورودی ساختمان ویلایی

در حقیقت، این نوع درب شاخه‌ای از درب ورودی مدرن به حساب می‌آید. درب ورودی ساختمان ویلایی باید به گونه‌ای ساخته شود که از مقاومت خوبی در مقابل رطوبت، آفتاب و باران برخوردار باشد. به همین دلیل، اکثر رویه‌های این نوع درب‌ها از جنس‌هایی چون فلز، چوب ترموود، سنگ اسلب و صفحات SPL ساخته می‌شوند.

ابعاد درب ورودی ساختمان مسکونی

درب‌های ورودی ساختمان با توجه به طراحی و محل استفاده، ابعاد متفاوتی دارند. ابعاد انواع درب‌های ورودی ساختمان در جدول زیر قرار داده شده‌اند.

ابعاد انواع درب‌های ضد سرقت ساختمان

قیمت درب ضد سرقت ورودی ساختمان

قیمت درب ورودی ساختمان نیز بستگی به نوع، مدل و اندازه‌ی آن دارد. طبیعتا درب ضد سرقت تک لنگه آپارتمان، ارزان‌ترین نوع درب ورودی محسوب می‌شود. این درب‌ها در سال 1403 با قیمتی در حدود 7 میلیون تومان به فروش می‌رسند. گران‌ترین درب‌‌های ورودی ساختمان مسکونی نیز درب‌های لابی دو لنگه هستند که با توجه به ساختار داخلی درب، جنس رویه و ابعاد درب قیمت‌گذاری می‌شوند و در بعضی مدل‌ها تا قیمت‌های بالای صد میلیون تومان به فروش می‌رسند.